Partneři školy

Spolupráce školy a firem na regionální úrovni je cílena na realizaci odborného výcviku a odborné praxe na provozních pracovištích partnerských firem.

Metrostav a.s. je generální partner školy. Je technicky vyspělou společností, která systematicky rozvíjí vlastní kapacity vnitropodnikových nosných technologií a usiluje o trvalé zlepšování schopností v oblasti stavební výroby. Sponzoruje žáky vybraných oborů školy, po získání kvalifikace mohou žáci u firmy získat zaměstnání. Odborný výcvik probíhá na divizi č. 8, která má pracoviště v Ústí nad Labem

Firma Infineon má přibližně 56 200 zaměstnanců z více než 100 zemí a je jednou z předních světových společností v polovodičovém průmyslu. Infineon Drážďany je jedním z nejmodernějších a největších závodů pro výrobu, technologie a vývoj produktů. Díky tomu je jedním z nejvýznamnějších průmyslových zaměstnavatelů v regionu. Firma má zájem o podporu žáků oboru elektrikář s možností praxe a následného uplatnění v pobočce v Drážďanech.

Spolupráce s firmou HILTI přináší škole možnost zapůjčení repasovaného nářadí využitelného ve výuce odborného výcviku všech oborů vyučovaných na škole.

Česká chemická firma evropského významu. Historie sahá do roku 1856, firma je jedním z předních výrobců syntetických pryskyřic v Evropě. Spolupráce se školou přináší podporu oborům kovo a elektro. Nabízí pracovní uplatnění na pozicích Provozní zámečník, Obsluha výrobního zařízení, Obsluha elektroenergetických zařízení.

Dlouhodobý dodavatel zboží pro domácnosti, prodejce elektroniky. Firma se specializuje na prodej bílé techniky, zboží pro dům a zahradu, energetického zboží jako jsou baterie či akumulátory, nářadí a různé součástky pro kutily i bastlíře. Pro školu poskytuje 21% slevu při nákupu veškerého sortimentu.

Dopravní podnik zajišťuje provoz hromadné dopravy ve městě Ústí nad Labem a jeho blízkém okolí. Spolupráce se školou spočívá v umístění žáků autooborů na provozním pracovišti a pro školu bezplatnou reklamu ve vozech MHD.

Firma KONE zajišťuje odborné pracoviště pro obory mechanik seřizovač, obráběč kovů, strojní mechanik. Firma je hlavní partner pro každoroční soutěž T-Profi, kde spolupracujeme s žáky ZŠ. Pro výuku pravidelně poskytuje zbytkový materiál jako jsou odstřižky plechů.

Firma KOVO Děčín spol. s r.o. zajišťuje odborné pracoviště pro obory mechanik seřizovač a obráběč kovů. Pro výuku pravidelně poskytuje zbytkový materiál, chladící a mazací prostředky pro obrábění. Zaškoluje žáky a UOV v CAD/CAM systémech.

Firma KS Kolbenschmidt Czech Republic, a.s. zajišťuje odborné pracoviště pro obory mechanik seřizovač a obráběč kovů. Zaškoluje žáky na výrobních linkách a ve školícím středisku pro ROBOTIKU. Pravidelně se zúčastňuje dnů otevřených dveří.

Firma STRABAG Rail a.s. zajišťuje odborné pracoviště pro obory strojní mechanik a obráběč kovů. Pro žáky naší školy každoročně organizuje exkurze v pobočce Chabařovice se zajímavým motivačním programem. Žákům poskytuje zajímavé finanční podmínky a možnosti letních brigád. Pravidelně se zúčastňuje dnů otevřených dveří.

Software VariCAD stejnojmenné firmy je navržen jako vysoce interaktivní a snadno ovladatelný, a tím usnadňuje a výrazně urychluje konstrukční práce. Svými funkcemi pokrývá základní požadavky konstruktérů ve 2D i 3D prostředí. Škole je poskytnutý pro účely výuky zdarma.

Firma KROB SCANNERS s.r.o. zajišťuje odborné pracoviště pro obory mechanik seřizovač a obráběč kovů. Žákům poskytuje zajímavé finanční podmínky a možnosti letních brigád. Pro žáky naší školy každoročně organizuje exkurze.

Firma ProfiWeld s.r.o. poskytuje zákazníkům kvalitní služby a profesionální poradenství v oblasti svařovací techniky a zároveň i v oblasti elektrického ručního nářadí. Pro naši svářecí školu poskytuje zvýhodněné nákupy spotřebního materiálu a svářecí techniky.

Firma ARMAX s.r.o. zajišťuje odborné pracoviště pro obory mechanik seřizovač a obráběč kovů. Pro výuku poskytuje zbytkový materiál a nástroje pro obrábění. Zaškoluje žáky a UOV v CAD/CAM systémech a v programování na CNC strojích.

S firmou DORMER PRAMET s.r.o. je naše škola zapojena do projektu PRAMETHEUS. Cílem projektu je podpora a usnadnění výuky strojírenských oborů a zvýšení odborné úrovně propojením teorie s praxí. Poskytuje slevu na nástroje.

Firma OKIM Ústí nad Labem je autorizovaný prodejce vozidel Škoda a užitkových vozů Volkswagen. Dlouhodobá spolupráce se školou spočívá v umístění žáků auto oborů na provozním pracovišti v Ústí nad Labem.

Společnost S. & W. Automobily s. r. o. je autorizovaným prodejcem a servisem vozů Mercedes-Benz. Spolupráce se školou spočívá v umístění žáků auto oborů na provozním pracovišti a poskytování pravidelného sponzorského daru škole.

Společnost Louda Auto a.s. působí na trhu v České republice od roku 1992. Zajišťuje zákazníkovi služby spojené s prodejem a servisem vozů na profesionální úrovni. Spolupráce se školou spočívá v umístění žáků auto oborů na provozním pracovišti v Ústí nad Labem.

Firma AUTO B.E.K. Ústí nad Labem provozuje autobazar, autopůjčovnu, autoservis a prodej nových vozů Honda a Subaru. Spolupráce se školou spočívá v umístění žáků auto oborů na provozním pracovišti v Ústí nad Labem.

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.