KARIPO v naší škole

Vloženo: 8.10.2018 |
Ve středu 3. října se na naší škole, Střední průmyslové škole stavební a Střední odborné škole stavební a technické v Ústí nad Labem uskutečnilo setkání kariérových poradců základních škol z Ústí nad Labem a Děčína,

kdy se v rámci programu Systémové řešení – motivace a vzdělávání pedagogů projektu I-KAP modulu B prezentovala skupina oborů STAVEBNICTVÍ. Jednání odborné metodické skupiny se účastnili Mgr. Ivana Černá z Pedagogicko-psychologické poradny Ústeckého kraje, Mgr. Jitka Schönerová z Úřadu práce, střední odborné školství zastupoval ředitel hostitelské školy, PhDr. Mgr. Vítězslav Štefl, Ph.D. a zaměstnavatelský sektor byl prezentován Ing. Romane Vildnerem, ředitelem divize 8 společnosti Metrostav. Základním tématem celého setkání byly tři oblasti – Zaměstnanost v oboru stavebnictví, Potřeba stavařských profesí a Spolupráce mezi střední školou a firmami v rámci stipendijních programů. Zde se samozřejmě prezentovala letitá a vysoce úspěšná spolupráce mezi SPŠ stavební a SOŠ stavební a technickou v Ústí nad Labem a společností Metrostav, která je svým významem  a dosahem ojedinělým počinem i v rámci České republiky. Během setkání došlo i na prohlídku vybavení útvaru odborného výcviku školy (prohlídka se zaměřila na dřevoobory a instalatéry), součástí programu byla i premiéra na zakázku Ústeckého kraje nově vytvořeného spotu k tématu Stavebnictví, kde se naše škola také prezentuje.

Akce byla velice zajímavá, došlo i k dalšímu navázání spoluprací mezi střední školou a základními školami a celkový dosah ještě více zúročil snahy hostující střední školy o oslovení rodičovské a žákovské veřejnosti o výhodách studia na naší Střední průmyslové škole stavební a Střední odborné škole stavební a technické v Ústí nad Labem.

  

PhDr. Mgr. Vítězslav Štefl, Ph.D., ředitel školy