Skvělí stříbrní stavaři

Vloženo: 11.6.2019 |
Naše družstvo složené ze žáků třídy 3SV oboru Stavebnictví výborně reprezentovalo na náročné odborné regionální soutěži SPŠ stavebních určené pro školy Karlovarského, Plzeňského a Ústeckého kraje. Autor soutěžního

projektu rodinného domu Anuar Rachapov individuálně i družstvo doplněné o Matěje Fialu a Václava Perlíka společně získali vynikající druhá místa, navíc s minimálním jedno a dvoubodovým odstupem na vítěze. Bojovali naprosto rovnocenně i s reprezentanty mnohonásobně větší a daleko tradičnější plzeňské průmyslovky. Těsně jsme porazili kolegy z Kadaně, dále už s větším odstupem skončil Děčín a další konkurenti.
V posledních letech to není zdaleka náš jediný medailový úspěch v soutěži, v loňském roce jsme dokonce po postupu z regionu zvítězili v národním kole jak s projektem, tak v družstvech, měli jsme tedy nejlepší tým ze všech stavebních průmyslovek v republice. Také letošní projekt Anuara Rachapova je velmi kvalitní, což dokládá i jeho druhé místo v regionální soutěži firmy Ytong (regiony Ústecký, Liberecký, Královéhradecký a Praha) a postup do celostátního kola. Velký dík patří všem zúčastněným soutěžícím, ale pochopitelně i vyučujícím, kteří je během studia dobře odborně připravili.

 

Ing. Karel Štros

 

Fotogalerie z akce