Mezinárodní soutěž Grafické programy 2019

Vloženo: 22.3.2019 |
Soutěž v Českých Budějovicích pro nás dopadla nadmíru dobře v hodnocení škol. Naše škola se již po osmnácté zúčastnila mezinárodní soutěže v Grafických programech

na stavební průmyslové škole v Českých Budějovicích, kde patříme k tradičním a vcelku úspěšným soutěžícím.

Přihlášku letos podalo a následně dorazilo 27 středních škol z celých Čech a také ze Slovenska s celkem 54 soutěžícími. Naši školu reprezentovali stejně jako loni ostřílení borci z maturitního oboru  4SV – David Majerik a Petr Kuchařík.

Soutěž probíhala ve čtvrtek 21.3.2019 v dopoledních hodinách a odpoledne všichni učitelé ze zúčastněných škol zhodnotili nezávisle a anonymně veškeré práce a určili tak po zpracování počítačem pořadí. Pořadatelé (Střední průmyslová škola stavební v Českých Budějovicích) zvolili tentokrát objekt složitého terasového rodinného domu s neméně náročnou modelací terénu okolo objektu pro 3D zobrazení. Část soutěžících byla hned v úvodu hodnocení vyřazena pro neúplné splnění úkolu a část soutěžících od porotců neobdrržela ani jeden bod při konečném hodnocení. Naši oba borci však úkol zvládli a podali vyrovnaný výkon. David Majerik od mnohačlenné poroty získal body na výborné 12. místo a Petr Kuchařík byl o několik bodů méně za ním na také skvělém 15. místě. V historii jsme sice dosáhli již lepších individuálních umístění, ale letos vyrovnaný výkon obou našich studentů a jejich umístění v první dvacítce znamená úžasné 2. MÍSTO mezi všemi zúčastněnými školami v součtu pořadí umístění obou soutěžících. Davidovi i Petrovi chci tímto poděkovat za vynikající výkon a příkladnou reprezentaci naší školy.

 

Ing. Petr Bandas