Velký úspěch naší školy na krajském kole soutěže T - PROFI

Vloženo: 15.11.2018 |
Již po třetí za sebou se nám podařilo zvítězit na krajském kole soutěže v montáži stavebnice Merkur, kdy v časovém limitu 150 minut musel tým složený ze žáků

2. ročníku oboru Mechanik seřizovač a 5. ročníku základní školy Anežky České, pod vedením kapitána z firmy KS – Kolbenschmidt,  postavit funkční model.

Soutěž proběhla v Chomutově, v rámci výstavy "Vzdělávání 2019", kterou již tradičně pořádá Okresní hospodářská komora v Chomutově.

Princip akce je založen na účasti smíšeného soutěžního týmu sestávajícího z tří žáků 5. třídy základních škol, tří žáků 2. ročníku střední škol a zástupce firmy, jako kapitána týmu. V rámci soutěže si tak mohou soutěžící ověřit nejen své technické schopnosti prostřednictvím polytechnické stavebnice Merkur, ale také vyzkoušet kreativní přístup při plnění daného zadání.

Krajského kola v Chomutově se zúčastnilo 5 týmů z okresů Děčín, Chomutov, Teplice, Most a Ústí nad Labem. Soutěžící dostali za úkol v časovém limitu tří hodin postavit funkční model, a to lanovou dráhu s vlastním pohonem.

První místo obhájil tým z Ústí nad Labem vedený zástupcem společnosti KS Kolbenschmidt a žáky základní školy Anežky České Ústí nad Labem a SPŠS a SOŠST. Tento tým bude zastupovat Ústecký kraj v celorepublikovém kole na jaře 2019. Na druhém místě se umístil tým z Děčína, pod vedením zástupce společnosti TOS Varnsdorf. Třetí místo vybojoval tým z Teplic, jehož kapitánem byl zástupce společnosti Mahr.

Poděkování patří všem žákům oboru 2 MS, kteří nás reprezentovali-Zdeněk Chadima, Otto Ondrus a Jiří Šimůnek.

Velký podíl na úspěchu má také UOV Lukáš Temkovič, který žáky připravoval na soutěž. Kapitánem družstva byl Lukáš Egersdorf zástupce firmy a zároveň absolvent naší školy.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci naší školy.

 

Josef Šindelář